Domov

Adopcia - Jennis Kanze Ndune

Späť
Číslo dieťaťa: 40827
Dievča,
Dieťa vyradené z adopcie
Mesto, štvrť: Mombasa Mwawesa
Krajina: Kenya
Matka: Marsellina Mbetsa Ndune narodená 1977, farmaří
Otec: Roubinson Ndune Dznya narodený 1964, učitel na základní škole
Opatrovník: -
Opis situácie: Jennis Kanze Ndune chodí na ZŠ. Narodila se 20. 4. 1999. Žije s oběma rodiči. Otec Robinson Dzuya učí na základní škole a matka farmaří. Má tři sourozence: Jerish Ndune, Jesinta Ndune a Vivian Ndene – všichni chodí do školy. Měsíčně má rodina příjem asi 17, 000 Ksh. Bydlí ve vlastním hliněném domku. Vaří na dříví, svítí petrolejovou lampou a vodu berou z vodovodu. Jennis je zdravá, ráda navštěvuje své přátele a chtěla by se stát zdravotní sestřičkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 2. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Základná čiastka na podporu jedného dieťaťa je 7200 Kč (300 Eur) na rok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..