Domov

Adopcia - Boniph Juma

Späť
Číslo dieťaťa: 41177
Chlapec,
Dieťa vyradené z adopcie
Mesto, štvrť: Nairobi Kibera
Krajina: Kenya
Matka: Jackline Akinyi narodená 1973, krejčová
Otec: George Ochoro narodený 1974, zedník
Opatrovník: -
Opis situácie: Juma má oba rodiče v Nairobi. Je ze tří sourozenců. Otec má ale ještě jinou rodinu a tak je matka jediný zdroj obživy pro své děti. Doma vaří na uhlí, svítí petrolejkami a vodu berou ze sítě, bydlí v hliněné chýši v pronájmu. Juma se rád dívá na filmy, má rád fotbal, má problémy s očima a přestože byl u doktora, problémy přetrvávají. Chlapec rád sledování fotbalu a ve škole ho nejvíc baví novinářský kroužek. Až vyroste, rád by se stal novinářem. V roce 2018 by měl nastoupit do 3. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Základná čiastka na podporu jedného dieťaťa je 7200 Kč (300 Eur) na rok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..