Domov

Adopcia - Belinda Omallah Apiyo

Späť
Číslo dieťaťa: 50275
Dievča,
Dieťa vyradené z adopcie
Mesto, štvrť: Kisumu Rusinga Island
Krajina: Kenya
Matka: Real Atieno Omallah narodená 1962, drobný domovnice
Otec: George Omallah narodený 1944, rybář
Opatrovník: -
Opis situácie: Belinda má 6 sourozenců: Mercyline 33, Eunice 30, Evaline 27, Emilly 25, Jackline 23 a Brian 16. Žijí na ostrově Rusinga na venkově, vodu berou z Viktoriina jezera. Vaří na dříví a svítí petrolejkami. Otec je starý a namůže již tolik pracovat, příjmy jsou malé a závisí na výlovu. Dívka je ve 3. ročníku střední školy, zbývá jí poslední rok a střední školu dokončí (stav 2017).
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Základná čiastka na podporu jedného dieťaťa je 7200 Kč (300 Eur) na rok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..