Domov

Adopcia - Jack Ochieng Oganga

Späť
Číslo dieťaťa: 50703
Chlapec,
Dieťa vyradené z adopcie
Mesto, štvrť: Kisumu Rusinga Island
Krajina: Kenya
Matka: Lucy Adhiambo narodená 1978, prodává kukuřici
Otec: Moses Oraya narodený 1949, rybář
Opatrovník: -
Opis situácie: Jack má 4 mladší sourozence: Naftal, Wycliffe, Nerea a Antony. Bydlí ve třech místnostech v hliněném domku, který vlastní. Vaří na dříví a svítí lampami. Vodu berou z jezera, ale nedávno matka pořídila tank, takže budou sbírat dešťovou vodu. Otec je rybář a jeho příjem závisí na úlovku, takže finance jsou velmi nejisté. Matka pracuje v mlýně na kukuřičnou mouku a prodává ji. Rodinný příjem je nestálý a proto je pro ně velice těžké udržet děti ve škole. Jack je členem chrámové sboru a má rád fotbal. V závěřečném vysvědčení v roce 2014 měl například z Chemie A- a z Angličtiny B.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Základná čiastka na podporu jedného dieťaťa je 7200 Kč (300 Eur) na rok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..