Domov

Adopcia - Sharon Luvandwa

Späť
Číslo dieťaťa: 51491
Dievča,
Dieťa vyradené z adopcie
Mesto, štvrť: Nairobi Hamisi
Krajina: Kenya
Matka: Phanice Muhonja narodená 1962, v domácnosti
Otec: Herman Kisanya narodený 1959, rozvoz/taxi s motorkou
Opatrovník: -
Opis situácie: Sharon Luvandwa se narodila 30. 7. 1999. Žije v oblasti Kisumu ve vesnici Hamisi s oběma rodiči. Otec přepravuje lidi a zboží na motocykle. Dívka má 6 sourozenců: Stephene Mage nar. 1984, Fredrick Midenyo nar. 1985, Catherine Muhere nar. 1987, Poline Achasi nar. 1988, Florida Ivandi nar. 1999 a Alex Butonya nar. 1997. Rodina žije měsíčně z příjmu asi 4,000 Ksh. Celkem 5 lidí žije ve 2 místnostech, kde se vaří na dříví a svítí petrolejkou. Vodu nosí z řeky. Sharon je zdravá. Dívka ráda hraje volejbal a ve škole ji nejvíc baví dramatický kroužek. Až vyroste, ráda by se stala zdravotní sestřičkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 3. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Základná čiastka na podporu jedného dieťaťa je 7200 Kč (300 Eur) na rok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..