Domov

Adopcia - Peter Oduor

Späť
Číslo dieťaťa: 51629
Chlapec,
Dieťa vyradené z adopcie
Mesto, štvrť: Mombasa Kisauni
Krajina: Kenya
Matka: Consolata Nekesa narodená 1970, prodává zeleninus
Otec: John Owino narodený 1964, zesnul
Opatrovník: -
Opis situácie: Peter se narodil 20.5.1999. Jeho otec zemřel. Matka je samoživitelka a prodává zeleninu. Peter má 2 starší sourozence: George a Antony a mladší setru Pauline. Bydlí v cihlovém domku ve dvou místnostech, 5 lidí. Doma vaří na dřev uhlí, svítí petrolejkou a vodu berou z vrtu. Peter je zdravý a má před sebou poslední rok střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Základná čiastka na podporu jedného dieťaťa je 7200 Kč (300 Eur) na rok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..