Domov

Adopcia - Monicah Katunge

Späť
Číslo dieťaťa: 52395
Dievča,
Adoptovaná
Monicah Katunge je v programe adopcie od roku 2017 a dnes navštevuje školu Yanzonga Primary School.
Mesto, štvrť: Kathiani Katitu
Krajina: Kenya
Matka: Mary Wangui Ngunyi narodená 1986, obchodnice
Otec: -, s dítětem nebydlí
Opis situácie: Monicah se narodila v roce 2007 a je jedináček. Matka se provdala za muže, který jí začal být nevěrný a oženil se s jinou ženou, takže se v roce 2006 rozvedli. Průměrný měsíční příjem rodiny je 3000 KES. Čtyřčlenná rodina žije ve vlastním polohliněném domě. Vaří na dříví, svítí lampou a pro vodu si chodí k řece nebo do studny. Monicah je zdravá dívka. Dívka si ráda hraje s kamarády a ve škole ji nejvíc baví hraní her. Ráda by se stala zdravotní sestřičkou nebo učitelkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 4. třídy základní školy.
Kontakt: Lucie Valtová, lucie.valtova@adopceafrika.cz, tel. +420 607 861 547

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Základná čiastka na podporu jedného dieťaťa je 7200 Kč (300 Eur) na rok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..