Domov

Adopcia - Terecia Kaveke

Späť
Číslo dieťaťa: 52416
Dievča,
Dieťa vyradené z adopcie
Mesto, štvrť: Kathiani Kauti
Krajina: Kenya
Matka: Annah Syombua narodená 1973, v domácnosti
Otec: Joseph Mutuku narodený 1974, farmář
Opis situácie: Terecia se narodila 26.11.2002 a má 3 starší sourozence - Faith, Ebrahim a Harrison (ID 40693) - všichni chodí do školy. Otec má příležitostnou práci v těžkém průmyslu, občas vypomáhá v zemědělství. Druhé zmíněné je velmi závislé na dešťových srážkách, kterých je v poslední době velmi málo. Matka je v domácnosti. Průměrný rodinný příjem za měsíc je 5000 KES (přibližně 1200 Kč). Otec má zdravotní komplikace - trpí silnými bolestmi hlavy. Rodina žije v polo-zděném domku, používají dříví na vaření, parafínovou lampu na svícení a vodu berou z řeky nebo ze studny. Terecia má dermatologické problémy. Dívka se ráda stará o mladší sourozence a ve škole ji nejvíc baví skupinové práce. Ráda by se stala designerkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 6. třídy základní školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Základná čiastka na podporu jedného dieťaťa je 7200 Kč (300 Eur) na rok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..