Domov

Adopcia - Kery Akeyo Lumumba

Späť
Číslo dieťaťa: 52624
Dievča,
Adoptovaná
Kery Akeyo Lumumba je v programe adopcie od roku 2017 a dnes navštevuje školu Island of Hope Humanist School.
Mesto, štvrť: Rusinga Island Kamasengre West (Ufira)
Krajina: Kenya
Matka: Phoebe Adhiambo Lumumba narodená 1988, prodává ryby
Otec: Patrick Lumumba narodený 1974, rybář
Opatrovník: -
Opis situácie: Kery je posledním dítětem v rodině s pěti dětmi (má sourozence Redemptora nar. 2004, Eunice nar. 2007, Marry nar. 2009 and Joshuu nar. 2011). Tatínek je povoláním rybář a maminka prodává ryby. Jejich příjem 3,400 KES měsíčně (cca 730 Kč) stěží postačuje na pokrytí základních potřeb všech členů rodiny. Rodina bydlí ve vlastním hliněném domku, který má tři místnosti. Vaří na ohni a vodu berou z jezera. Kery trpá srpkovitou anémií (chudokrevností). Dívka by měla v roce 2018 nastoupit do školky v Komunitním centru Ostrov Naděje. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Jiří Štancl, jiri.stancl@adopceafrika.cz, tel. +420 731 713 099

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Základná čiastka na podporu jedného dieťaťa je 7200 Kč (300 Eur) na rok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..