Domov

Články


   
    

Pracovní cesta Dany Feminové do Keni (6.1. – 9.2. 2018)

Dana Feminová odlétá 6.1. na další pracovní cestu do Keni a opět ji čeká velmi nabitý program: schůzky s nairobskou kanceláří a sponzory, seminář pro dobrovolné koordinátory adopce na dálku a partnerské školy, pobyt na Rusinga Island v projektu Ostrov Naděje: schůzky s týmem projektu, ...

   
    

Dárkové certifikáty „Pošli to dál“ pomáhají dětem v Keni

V roce 2014 zahájilo Centrum Narovinu na podporu svých rozvojových projektů v Keni kampaň „Pošli to dál“, v rámci které je možné jednorázovým darem přispět na potřebné konkrétní věci v rámci Adopce afrických dětí - projektu pomoci na dálku nebo komunitního centra „Ostrov Naděje“ na ostrově Rusinga Island.
celý článok 16. 12. 2017 |

   
    

8.12. Praha – Benefiční večer Ostrov Naděje

Pátek 8.12. od 18 hod., Činoherní kavárna, Ve smečkách 26, Praha 1. Setkání s fotografkou Reginou Jäger, autorkou benefičního kalendáře Ostrov Naděje 2018. Hudba – africké příběhy – výstava fotografií – benefiční dražba – férový obchůdek.
celý článok 6. 12. 2017 |

   
    

Farma na chov rýb na Viktóriinom jazere

Ostrov Rusinga je jeden z najväčších ostrovov na Viktóriinom jazere s populáciou okolo 30.000 obyvateľov, z ktorých asi polovica sú deti do 15 rokov. Táto veľmi chudobná oblasť v západnej Keni má jednu z najvyšších úmrtností v krajine, následne na to veľké počty sirôt. Ostrov je silne zasiahnutý výskytom malárie, HIV/AIDS, brušného týfusu, TBC, parazitických a ďalších ochorení. Rybárstvo na jazere je hlavnou ekonomickou aktivitou v oblasti.

   
    

Tištěný bulletin Centra Narovinu 10 / 2017

* Kdo tvoří tým Centra Narovinu? Představujeme Kena, Carol, Irene a Mercy * Farma na chov rýb na Viktóriinom jazere * Školní projekt adopce na dálku * Herečka Bára Munzarová podporuje projekt AdopceAfrika.cz * Co může mít vliv na výsledky dětí v keňských školách? * Příklady zajímavých extra plateb * Klub přátel adopce * Dárkové certifikáty „Pošli to dál“ pomáhají dětem v Keni
celý článok 4. 11. 2017 |

   
    

AdopceAfrika.cz – 15 rokov silných príbehov

Ďakujeme všetkým adoptívnym rodičom, deťom z programu a dobrovolníkom za ich hlboké príbehy, ktoré nám poslali. Veľmi si Vašu pomoc vážime. Medzi adoptívnych rodičov patrí napríklad aj Bára Munzarová, Jitka Ježková, Marcela Březinová alebo Filip Rajmont. Prečítajte si příběhy 15 let AdopceAfrika.cz alebo si pozrite fotogalerii na facebooku. Má to zmysel, pošlite to ďalej!

   
    

AdopceAfrika.cz – návšteva Victora v Českej republike

Victor z Keni, ktorý prešiel programom adopcie na diaľku, navštívil v júly svojich adoptívnych rodičov a priateľov, s ktorými je stále v kontakte. Na stretnutie prišla aj Česká televízia a Český rozhlas. Reportáž Českej televizie v Událostech. Reportáž Českého rozhlasu v popoludňajšom Radiožurnálu. » Příběh Viktora
celý článok 24. 8. 2017 |

   
    

Férový obchodík – darujte darčeky s príbehom

Nahliadnite do výrobnej dielne Ostrova Nádeje, kde sa nahrubo otesané mastkové výrobky opracovávajú, farbia a dekorujú. Férový obchodík, to je priamy dovoz tovaru z Keni bez sprostredkovateľov - káva, čaj, mastkové výrobky, šperky, náušnice, výrobky z dreva, kovu... A taktiež darčekové certifikáty a balíčky, tašky, tričká, odznaky. Nájdite inšpiráciu na darčeky pre Vašich blízkych, firemných partnerov či zamestnancov...
celý článok 24. 8. 2017 |

   
    

Herečka Bára Munzarová podporuje projekt AdopceAfrika.cz

Žijeme v chaotickej dobe. Sme denne v správach masírovaní obavami a strachom z blížiacich sa celosvetových katastróf, obavy z terorizmu, z islamu sú nám predkladané namiesto raňajok, obeda, či večere veľmi mohutne, snáď až populisticky a účelovo. Rozhodla som sa slobodne, sama za seba, že chcem žiť vo svete bez strachu a bez paniky. A ako inak začať, než po malých krôčikoch obracaním chaosu, celospoločenského strachu a negatívnych nálad na veci dobré, nápomocné a pozitívne.

   
    

Vopred ďakujeme za vaše 2% !

Aj tento rok sa uchádzame o 2% z vašich daní, o ktorých rozhodujete len vy, ďakujeme, veľmi ich potrebujeme. V rámci rozvojovej pomoci Slovenskej republiky sa nám podarilo získať grant na viac ako 280.000 € na výstavbu internátnej strednej školy na ostrove Rusinga na Viktóriinom jazere, v západnej Keni. Naša spoluúčasť je 10%, to znamená že viac ako 30.000 € musíme zabezpečiť z vlastných zdrojov.....
celý článok 8. 3. 2017 |

   
    

Energia kalendára plná silných detských príbehov – apríl

Môj svet – moja energia, taký je podtitul kalendára spoločnosti Europe Easy Energy pre rok 2016. Venovaný je dvanástimi deťom z Kene, ktorým spoločnosť prostredníctvom našej organizácie financuje vzdelávanie. Prinášame štvrtý aprílový príbeh Stanleyho.
celý článok 3. 4. 2016 |

   
    

Staviame strednú školu v Keni (pridané nové fotky)

V našom komunitnom centre Ostrov Nádeje na Rusinga Island vo Viktóriinom jazere v Keni staviame strednú školu. Projekt vznikol za podpory SlovakAid. V prvej fáze, ktorá by mala trvať do polovice januára 2016 sa postaví budova s dvoma triedami, laboratórium pre odborné predmety (fyzika, chémia a biológia), 1 budova ubytovne pre chlapcov, 1 budova ubytovne pre dievčatá a administratívna budova s kanceláriami a zborovňou.

   
    

Energia kalendára plná silných detských príbehov – marec

Môj svet – moja energia, taký je podtitul kalendára spoločnosti Europe Easy Energy pre rok 2016. Venovaný je dvanástimi deťom z Kene, ktorým spoločnosť prostredníctvom našej organizácie financuje vzdelávanie. Prinášame tretí marcový príbeh Stevena.
celý článok 14. 3. 2016 |

   
    

Riaditeľ strednej školy Centra Narovinu v Keni Philip oderu Ouya priletel na pozvanie partnerskej školy do Prahy

Do Prahy priletel Philip Oder Ouya, riaditeľ strednej školy z Rusinga Island, ktorú pripravuje Centrum Narovinu k otvoreniu už vo februári 2016. Je tu na návšteve vďaka partnerskej škole Park Lane, ktorá projekt podporuje, a Philip u nich teraz čerpá skúsenosti s modernými vzdelávacími metódami.

   
    

Adopcia afrických detí - projekt pomoci na diaľku

Pomáha projekt len jednotlivým deťom alebo celým rodinám a komunitám? Pozrite sa na rozhovory s mladými ľuďmi, ktorí naším programom prešli ... Zmenil projekt ich život? Pomohol im na ceste za ich snom? Bol pre nich prínosom?

   
    

Energia kalendára plná silných detských príbehov

Môj svet - moja energia, taký je podtitul kalendára spoločnosti Europe Easy Energy pre rok 2016. Venovaný je dvanástim deťom z Kene, ktorým spoločnosť prostredníctvom našej organizácie financuje vzdelávanie. Prinášame prvý januárový príbeh malého Gillacka a postupne každý mesiac budeme odkrývať ďalšie príbehy.
celý článok 18. 12. 2015 |

   
    

Extra platby pre deti v projekte Adopcia na diaľku

Deti v programe adopcie na diaľku a ich rodiny zažívajú najrôznejšie životné situácie a väčšinou sa o ne podelí so svojím adoptívnym rodičom v listoch. Pokiaľ sa jedná o nejaký naliehavý problém, tak sa z pravidla rodina obráti priamo na koordinátora, ktorý má dieťa na starosti, a požiadajú o radu.

   
    

Dajte nám svoj hlas

Až do 22.11. 2015 môžete svojím hlasom podporiť náš projekt zdravotnej kliniky v komunitnom centre Ostrov Nádeje na Rusinga Island. Uchádzame sa o peňažný dar od kenskej organizácie M-PESA foundation na nákup potrebných liekov. Vyhráva projekt, ktorý získa v danom kraji najviac hlasov.
celý článok 11. 11. 2015 |

   
    

Tlačený bulletin Centra Narovinu 10 / 2015

Nová internátnej stredná škola v komunitnom centre Ostrova Nádej * Príbeh zo zdravotného poistenia * Klub priateľov adopcie * Nové deti v programe adopcie na diaľku * Partnerstvo medzi českými a kenskými školami * Darčekové balíčky Centra Narovinu * Darčekové certifikáty Pošli to ďalej!
celý článok 6. 11. 2015 |

   
    

Darčekové balíčky Centra Narovinu

Chcete darovať svojim zamestnancom, firemným partnerom či blízkym darčeky, ktoré im urobia radosť a zároveň podporia projekty v Keni? Darujte darčekové balíčky Centra Narovinu. 100% zárobku podporí priamo deti z Ostrova Nádej na Rusinga Island v Keni.

   
    

Cesta za adoptivnou dcérou Dianou do Kene

Keď ma Lenka Čapková, po mojej ceste do Kene, požiadala o napísanie článku do bulletinu Centra Narovinu, nevedel som, ako článok pojať. Hovoril som si, že nikoho nebude zaujímať, ktoré miesta som navštívil a aké mám z cesty dojmy. V Keni som si pre seba písal cestovný denník a tak ma potom napadlo napísať o deťoch a školách, ktoré som videl.
celý článok 9. 8. 2015 |

   
    

Rozhovor s Kenom Okongo

Ako sme sľúbili v tlačenom júnovom bulletine, kde bola zverejnená skrátená verzia, prinášame teraz celý rozhovor s Kenom Okongo, riaditeľom Centra Narovinu v Keni, nasnímaný počas jeho júnovej návštevy Českej a Slovenskej republiky.
celý článok 8. 8. 2015 |

   
    

Narovinu Afrika fest alebo 20. narodeniny Centra Narovinu

V júni oslávilo Centrum Narovinu 20 rokov od svojho založenia a pri tej príležitosti bol usporiadaný dvojdňovej multikultúrny festival s naozaj bohatým programom. Ešte raz ďakujeme všetkým organizáciám za ich workshopy a príspevky do besied. Všetkým účinkujúcim, ktorí spríjemnili atmosféru multikultúrnymi vystúpeniami a workshopmi. Všetci podporili našu činnosť a festival bez akéhokoľvek nároku na honorár.

   
    

Evrópsky rok pre rozvoj 2015

Jedná sa o náš svet, našu dôstojnosť, našu budúcnosť ... Európsky rok pre rozvoj nie je určený len medzinárodnému spoločenstvu, ale každému z nás! Spoločne môžeme odstrániť chudobu a pomôcť tým, ktorí našu pomoc najviac potrebujú.
celý článok 5. 8. 2015 |

   
    

Zbierka vecí pre Keňu

Na konci augusta odíde do Kene kontajner so zbierkou vecí pre komunitné centrum Ostrov Nádeje. Zbierame predovšetkým tieto veci, ktoré môžete nosiť alebo posielať do kancelárie Centra Narovinu ( Sokolská 32, Praha 2; v pracovné dni od 9 do 17 hod. alebo podľa dohody ...):
celý článok 15. 7. 2015 |

   
    

Bulletin Centra Narovinu 06/2015

Komu pomohol Klub priateľov adopcie v druhom trimestri roku 2015? * Rozhovor s Kenom Okongo, riaditeľom Centra Narovinu v Keni, k príležitosti jeho návštevy v Českej republike * Zdravotné poistenie očami jeho zakladateľa v Keni * Stretnutie českých a kenských koordinátorov * Dvaja učitelia z Kene navštívili partnerskú školu v Dačicích
celý článok 2. 7. 2015 |

   
    

Prieskum trhu – dodanie materiálu pre výstavbu školy

CENTRUM NAROVINU nezisková nevládna organizácia so sídlom v Keni zverejňuje prieskum trhu na "Dodanie materiálu pre výstavbu 1. časti strednej školy na ostrove Rusinga v západnej Keni".
celý článok 22. 6. 2015 |

   
    

Prieskum trhu – uskutočnenie stavebných prác

CENTRUM NAROVINU nezisková nevládna organizácia so sídlom v Keni zverejňuje prieskum trhu na "Uskutočnenie stavebných prác pre výstavbu 1. časti strednej školy na ostrove Rusinga v západnej Keni".
celý článok 22. 6. 2015 |

   
    

Zbierka kníh pre Keňu

V júli pôjde kontajner do Kene - stále môžete knihami podporiť novopostavenú knižnicu Ostrova Nádej na ostrove Rusinga Island v Keni! Zbierame knihy v angličtine pre deti i dospelých. Priniesť ich môžete do Centra Narovinu (Sokolská 32, Praha 2, metro IP Pavlova, od pondelka do piatku od 9 do 17 hod., Alebo podľa dohody ...) a tiež na Narovinu Afrika fest 19. a 20. júna (medzinárodná škola Park Lane, Valdštejnská 151, Praha 1, metro Malostranská). Vopred ďakujeme za Vašu podporu a pomoc.
celý článok 8. 6. 2015 |

   
    

Benefičná narodeninová tombola

V rámci 20. narodenín Narovinu Afrika festu prebehne v piatok 19. a sobotu 20. júna narodeninová benefičná tombola. Prispejte svojím darčekom, nápadom sa medze nekladú a záleží naozaj na každom, čo bude venovať - fľaša, kvetinu, knihu, čokoládu, marmeládu, ručne vyrobené veci, kamienok pre šťastie ... Zlosovanie prebehne každý deň - v piatok o 21. hod. a v sobotu o 18:30 hod. Už teraz sa môžete tešiť na hodnotné darčeky a drobnosti pre radosť. Výťažok podporí deti z Ostrova Nádej na Rusinga Island v Keni. Tešíme sa na stretnutie! Vaše Centrum Narovinu.
celý článok 8. 6. 2015 |