Domov

Adopcia - Paul Dzuya Mwinga

Späť
Číslo dieťaťa: 40844
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Mombasa Mwawesa
Krajina: Kenya
Matka: Ruth Munyazi Mwinga narodená 1963, žena v domácnosti
Otec: Emmanuel Mwinga Mwadziwe narodený 1948
Opatrovník: -, farmář
Opis situácie: Paul bydlí s oběma rodiči, kteří jsou oba bez práce, má 5 sourozenců a všichni bydlí ve dvoupokojovém hliněném domku, který rodina vlastní. Vaří na ohni a vodu získávají z vodovodu. Celá rodina bydlí s prarodiči, kteří pracují na farmě, rodina je tak závislá na výdělku pratodičů. Chlapeci chybí dostudovat poslední ročník střední školy( 2022). Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Markéta Zlá, , tel. +420 724 918 470

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..