Domov

Adopcia - Enos Ouma Omondi

Späť
Číslo dieťaťa: 40871
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Kisumu Nyabondo
Krajina: Kenya
Matka: Janet Atieno narodená 1969, učitelka ve školce
Otec: Tobias Omondi narodený 1963, svářeč
Opatrovník: -
Opis situácie: Enos žije s oběma rodiči, otec je svářeč a matka učí ve školce. Má 4 sourozence: Calvinse, Raymonda, Ranolda a Briana. Rodina má měsíčně příjem asi 1250 Kč a bydlí v domku o 3 místnostech. Celkem jich je 9 lidí spolu s dvěma sirotky, o které se starají. Vaří na dříví, svítí petrolejkami a vodu berou z vrtu. Enos si často stěžuje na bolesti kloubů, byl s tím i v nemocnici, ale na další péči nejsou prostředky. V roce 2021 Enos chodí do druhého ročníku střední školy, proto je na jeho adopci potřeba 5.600 Kč/ 220 EUR na školní období.
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..