Domov

Adopcia - Mwanakombo Hussein

Späť
Číslo dieťaťa: 40956
Dievča,
Nie je adoptovaná
Mesto, štvrť: Mombasa Mwawesa
Krajina: Kenya
Matka: Fatuma Hassan Hilali narodená 1967, farmaří
Otec: Hussein Hilali Tofiku narodený 1940, nežije
Opatrovník: -
Opis situácie: Mwanakombo se narodila v roce 2001 a má 5 sourozenců. Žijí s matkou v hliněném domku, kde vaří na ohni, svítí petrolejkou a vodu odebírají z vodovodu. Matka se o děti stará sama a vydělává jen díky malému hospodářství, když se snaží prodávat přebytky z úrody na místním trhu. Dívka je zdravá. V roce 2020 nastoupila do 3. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 CZK /220 EUR za trimestr.
Kontakt: Jitka Baloušková, , tel.

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..