Domov

Adopcia - Phoebe Kemunto Ongeri

Späť
Číslo dieťaťa: 41101
Dievča,
Adoptovaná
Phoebe Kemunto Ongeri je v programe adopcie od roku 2007 a dnes navštevuje školu Nyaikuro S.D.A. Secondary School.
Mesto, štvrť: Nairobi Imara Daima
Krajina: Kenya
Matka: Jemimah Moraa narodená 1978, uklízení domácností
Otec: Samwel Ongeli narodený 1972
Opatrovník: -
Opis situácie: Matka dívky se rozvedla s otcem, když byla dívka ještě malá, takže dívku vychovávala matka jako svobodná. Bydlí společně v jednopokojovém domě v oblasti slumu v oblasti města Nairobi. Matka dívky pracuje jako pomocnice v domácnosti. Dívka ráda sleduje filmy a ve škole ji nejvíc baví dramatický kroužek. Ráda by se stala herečkou. V roce 2019 by měla nastoupit do 3. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 4,800 Kč/200 Eur za trimestr, možná je však (po ověření) i základní platba 2,400 Kč/100 Eur za trimest.
Kontakt: Andrea Augustová, andrea.augustova@adopceafrika.cz, tel. +420 604 995 079

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Základná čiastka na podporu jedného dieťaťa je 7200 Kč (300 Eur) na rok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..