Domov

Adopcia - Winnie Awuor

Späť
Číslo dieťaťa: 41321
Dievča,
Nie je adoptovaná
Mesto, štvrť: Kisumu -
Krajina: Kenya
Matka: Helida L. Owino narodená 1978, farmářka
Otec: John Bobo Omingo narodený 1960
Opatrovník: -
Opis situácie: Winnie Awuor Omigo se narodila 22. 4. 2000. Otec s rodinou nežije a početnou rodinu živí jen matka, která hospodaří na malé farmě. Winnie má 7 sourozenců, z nichž dva nejstarší jsou již na SŠ a ostatní chodí na ZŠ. Bydlí v polohliněného příbytku o 2 místnostech. Měsíčně má rodina příjem jen 1000 Ksh (250 Kč), což je zoufale málo. Doma se vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu si nosí z řeky. Žijí na venkově ve vesnici Rongo v oblasti Nyaoke. V roce 2022 je Winnie ve 3. ročníku naší střední školy Island of Hope Humanist Mixed Boarding School. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5600 Kč/220 Eur za semestr.
Kontakt: Jitka Baloušková, , tel.

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..