Domov

Adopcia - Lavenda Awuor Ondito

Späť
Číslo dieťaťa: 41323
Dievča,
Nie je adoptovaná
Mesto, štvrť: Kisumu Rongo
Krajina: Kenya
Matka: Susan Achieng Ondito, kuchařka
Otec: -, zemřel
Opis situácie: Lavenda se narodila r. 2003. Otec již zemřel a o rodinu se musí starat matka. Ta pracuje jako kuchařka na střední škole, kde vydělá jen velmi málo a příjem nestačí na školní poplatky dětí. Bydlí v polohliněném domku v 4 místnostech, kde svítí petrolejkami a vodu si berou z vodovodu. Lavenda je zdravá, až na občasnou malárii. Ráda zpívá a hraje síťové hry. Ve škole má ráda přírodní vědy, angličtinu a sociologii. V budoucnu by se ráda stala zdravotní sestřičkou. V roce 2021 nastoupila do 2. ročníku střední školy. Náklady na studium jsou na střední škole vyšší, je tedy potřeba příspěvěk 5.600 Kč/220 EUR za školní období. Nyní přišla o svého adoptivního rodiče
Kontakt: Petra Zubíková, , tel. +420 608 422 250

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..