Domov

Adopcia - Rebecca Kerubo Joshua

Späť
Číslo dieťaťa: 41353
Dievča,
Adoptovaná
Rebecca Kerubo Joshua je v programe adopcie od roku 2008 a dnes navštevuje školu Nyamecheo S.D.A. Mixed Boarding Primary School.
Mesto, štvrť: Nairobi Sinai
Krajina: Kenya
Matka: Everlyne Nyarisi narodená 1974, v domácnosti
Otec: -, zedník
Opatrovník: -
Opis situácie: Rebecca žije s oběma rodiči. Otec dělá drobné zednické práce, maminka nemá práci. Měsíčně mají asi 6,000 šilinků (cca 1,500 kč) a z toho musí obstarat rodinu, uhradit nájem a zaplatit školné. Doma vaří na ohni na dřevěném uhlí, svítí petrolejkou a vodu berou od města. Bydlí v pronájmu ve skromném domku. Rebecca ráda boxuje a ve škole se pilně učí. Má 3 sourozence a sestra Naomi je v adopci pod č. 41854. Dívka ráda čte knihy a ve škole ji nejvíc baví hraní her. Ráda by se stala učitelkou . V roce 2018 by měla nastoupit do 8. třídy základní školy. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Eva Syrovátková, eva.syrovatkova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 708 330

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Základná čiastka na podporu jedného dieťaťa je 7200 Kč (300 Eur) na rok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..