Domov

Adopcia - Josphat Kiamba

Späť
Číslo dieťaťa: 41369
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Nairobi Reuben
Krajina: Kenya
Matka: Ann Amisi Musyoki narodená 1976, výpomáhá v domácnostech
Otec: Peter Musyoki narodený 1972, bez zaměstnání
Opatrovník: -
Opis situácie: Josephat se narodil 23. 4. 2005 a má 2 sourozence: Alex a Emmanuel. Žijí s rodiči ve 1 místnosti hliněného domku, který si pronajímají ve slumu. Doma vaří na petrolejovém vařiči, svítí petrolejkou a vodu si kupují z ulice, protože není zavedena.V roce 2020 chlapec nastoupil do 2. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 Kč /220 EUR za školní období
Kontakt: Alena Tabet, , tel.

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..