Domov

Adopcia - Isaac Wanyonyi Kunou

Späť
Číslo dieťaťa: 41416
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Kitale Matunda
Krajina: Kenya
Matka: Phanice Manjala narodená 1984, v domácnosti
Otec: Bonface Kindu narodený 1973, kovář
Opatrovník: -
Opis situácie: Isaac se narodil 2.4.1999. Žije v okrese Tranzoia District, Kitale Matunda ve vesnici Shangalamwe s rodiči a sedmi sourozenci: Elizabeth Naliaka, David Nyongesa, Stella Nafula a Joan Nasambu, Peter Simiyu,Purity Namalwa a Emmanuel Shikuku (ten je také v adopci, ID 41422). Otec pracuje jako kovář a živí desetičlennou rodinu. Matka je v domácnosti. Bydlí v hliněném domku ve dvou pokojích. Jejich měsíčním příjmem je asi 6000 KES (cca 1500 Kč). Doma vaří na dříví, svítí petrolejkami a vodu berou z vrtu. Isaac je zdravý a hraje rád fotbal a jezdí na kole. Chlapec v roce 2019 půjde do 1. ročníku střední školy. Chlapec by potřeboval vyšší podporu 16.800 Kč/ 660 EUR ročně, protože náklady na střední škole jsou vyšší.
Kontakt: Vlasta Pauke Dobešová, , tel. +420 722 195 962

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Základná čiastka na podporu jedného dieťaťa je 7200 Kč (300 Eur) na rok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..