Domov

Adopcia - Selestine Nafula

Späť
Číslo dieťaťa: 41419
Dievča,
Nie je adoptovaná
Mesto, štvrť: Kitale Matunda
Krajina: Kenya
Matka: Gladys narodená 1954
Otec: -
Opatrovník: -, farmář
Opis situácie: Selestine Nafula se narodila v roce 2000 žije ve vesnici Shangalamwe u babičky, protože oba rodiče nemají stálou práci. Má 4 sourozence: Jesinter Nekesa, Metrine Jumu, Briana Jumu a Shrlyne Jumu. Její sourozenci bydlí s rodiči a živí je jejich otec, který má jen příležitostné práce na farmách. Babička se stará o Selestine, protože rodiče nemají prostředky na její vzdělání. Babička se stará ještě o své dvě vlastní děti a další vnouče. S příjmem asi 1,200 šilinků (cca 300 kč) musí uživit celkem 7 lidí. Bydlí ve vlastním hliněném domku ve 2 místnostech a živí je malé hospodářství. Doma vaří na ohni, svítí petrolejkou a vodu berou z vrtu. Selestine je zdravá, ráda hraje fotbal a jezdí na kole. Dívka začne v roce 2019 studovat 2. ročník střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 4,800 Kč/200 Eur za trimestr, možná je však (po ověření) i základní platba 2,400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Mirka Mrňáková, mirka.mrnakova@adopceafrika.cz, tel. +420 728 216 230

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Základná čiastka na podporu jedného dieťaťa je 7200 Kč (300 Eur) na rok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..