Domov

Adopcia - Stevin Andiego

Späť
Číslo dieťaťa: 41493
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Kisumu Nyemba
Krajina: Kenya
Matka: Mary Awino narodená 1962, farmaří
Otec: Charles Ayieko Owino narodený 1948, nežije
Opatrovník: -
Opis situácie: Steven se narodil v roce 2000. Otec zemřel. Chlapec má dalších 6 sourozenců. Žijí jen s matkou na venkově ve 2 místnostech svého hliněného domku, kde vaří na ohni, svítí petrolejkou a vodu si nosí z řeky. Steven je zdravý a má rád školu. Chlapec v roce 2021 nastoupil do 2. ročníku střední školy Island of Hope Humanist Mixed Boarding School. Chlapec by potřeboval vyšší podporu 5.600 Kč/ 220 EUR za jedno školní období, protože náklady na střední škole jsou vyšší.
Kontakt: Stanislav Švaček, , tel. 721 370 858

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..