Domov

Adopcia - Ian Inbwenya

Späť
Číslo dieťaťa: 41536
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Nairobi Spring Valley
Krajina: Kenya
Matka: Judith Amunya narodená 1979, farmářka
Otec: William Amunya narodený 1975, farmář
Opis situácie: Ian má 3 sourozence: Staršího Briana a mladší Videlis a Waren. Měsíčně mají příjem do rodiny průměrně okolo 5000 ksh (cca 1250 kč). Bydlí v domku s doškovou střechou o 2 místnostech, celkem 6 lidí. Doma vaří na ohni, svítí lampou a vodu berou z pramene. Ian rád hraje fotbal a je zdravý. Pro jeho podporu potřebujeme 5600 CZK/220 EUR na jedno školní období.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..