Domov

Adopcia - Naomi Muthoni

Späť
Číslo dieťaťa: 41669
Dievča,
Dieťa vyradené z adopcie
Mesto, štvrť: Nairobi Korogocho
Krajina: Kenya
Matka: Rosemary Ngonyo narodená 1970, krejčová
Otec: David Minagui Mwangi narodený 1968, převozník
Opatrovník: -
Opis situácie: Naomi má 3 sourozence: Hildu, Miriam a nejmladší Tabitha. Žijí s rodiči ve slumu Korokocho v Nairobi. Otec převáží náklad trakařem, většinou zavazadla či vodu pro ostatní a matka je švadlena. Oba příjmy jsou nestálé a nestačí na školné pro děti. V roce 2019 půjde do 4. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 4,800 Kč/200 Eur za trimestr.
Kontakt: Markéta Zlá, marketa.zla@adopceafrika.cz, tel. +420 724 918 470

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Základná čiastka na podporu jedného dieťaťa je 7200 Kč (300 Eur) na rok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..