Domov

Adopcia - Mitchelle Munyanya

Späť
Číslo dieťaťa: 41760
Dievča,
Adoptovaná
Mitchelle Munyanya je v programe adopcie od roku 2008 a dnes navštevuje školu Jomo Kenyatta University of Agriculture and technology.
Mesto, štvrť: Nairobi Dandora
Krajina: Kenya
Matka: Eglay Obushuru narodená 1965, prodává zeleninu
Otec: Elisha Obura narodený 1960, prodává noviny
Opatrovník: -
Opis situácie: Mitchel má tři starší sourozence: Jackiline, Beverline a Angela. Všichni sdílí jednu pronajatou místnost ve slumu Dandora. Otec prodává noviny a matka prodává zeleninu v Dandoře. Je pro ně velmi náročné posílat děti pravidelně do školy s malými a nepravidelnými příjmy, které mají. Dívka dokončila střední školu s velmi dobrý prospěchem a měla by nastoupit k dalšímu studiu.Mitchelle potřebuje podporu ve výši 4.800 Kč/200 Eur nebo 5.600 kč/220 Eur na trimestr.
Kontakt: Bohunka Dusíková, bohunka.dusikova@adopceafrika.cz, tel. +420737862145

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Základná čiastka na podporu jedného dieťaťa je 7200 Kč (300 Eur) na rok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..