Domov

Adopcia - Jackson Nzuki

Späť
Číslo dieťaťa: 41837
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Kathiani Kauti
Krajina: Kenya
Matka: Nzula Nzuki narodená 1984, obsluhuje v baru
Opis situácie: Jackson žije s tetou Mary od svých 2 let, protože matka odešla do Nairobi za prací a nyní pracuje jako barmanka a nechala ho v péči Mary a neposílá mu peníze. Bydlí v domku Mary ve 3 místnostech, celkem 11 lidí. Vaří na dříví, svítí petrolejkami a vodu nosí ze studny. Jackson chodí do 8. třídy základní školy. Chalpec by potřeboval podporu ve výši 2.400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Mirka Mrňáková, , tel. +420 728 216 230

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..