Domov

Adopcia - Anna Adhiambo

Späť
Číslo dieťaťa: 51336
Dievča,
Nie je adoptovaná
Mesto, štvrť: Kisumu Mbita
Krajina: Kenya
Otec: -, zemřel
Opatrovník: Kissia Oroo Ndiece narodený 1953, prodavačka dříví
Opis situácie: Ann chodí do školy Island of Hope na ostrově Rusinga. Otec zemřel a matka je nemocná – má meningitidu, což ovlivnilo její mozek. Anna nyní zůstává u své babičky. Ta prodává dříví na otop. Ann má 4 sourozence: Tabitha, Benjamin, Susan a Dorcas a dva nevlastní: Senith a Marren. Tabitha a Marren nechaly školu, ale ostatní do škoyl chodí. Benjamin a Dorcas zůstávají s matkou. Ann bydlí se 6-ti člennou rodinou v hliněném domku ve dvou místnostech, měsíčně mají příjem asi 3,500 Ksh (cca 875kč). Doma vaří na dříví, svítí lampou a vodu berou z jezera. Dívka je zdravá. Školné na jedno školní období činní 2 400,- Kč.
Kontakt: Stanislav Švaček, , tel. 721 370 858

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..