Domov

Adopcia - Clinton Otieno

Späť
Číslo dieťaťa: 51343
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Kisumu Rusinga Island
Krajina: Kenya
Matka: Gorety Atieno narodená 1980, farmářka
Otec: Esther Oquwa narodený 1960, zemřel
Opatrovník: -
Opis situácie: Clinton má 6 sourozenců, z nichž Boniface je také v adopci pod č. 51643. Rodina žije ve 3 místnostech polohliněného domku. Matka pracuje na malém políčku a část výnosu prodává na trhu a část je určena pro potřeby rodiny. Rodina je hodně závsilá na nejistých klimatických podmínkách, a tak je každý den menší bitva o přežití, protože příjem je pak velmi nejistý. Chlapec v roce 2018 nastoupí do 1. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 4,800 Kč/200 Eur za trimestr, možná je však (po ověření) i základní platba 2,400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Michaela Krakowka, michaela.krakowka@adopceafrika.cz, tel. +420 722 548 495

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Základná čiastka na podporu jedného dieťaťa je 7200 Kč (300 Eur) na rok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..