Domov

Adopcia - Ivone Atieno

Späť
Číslo dieťaťa: 51412
Dievča,
Nie je adoptovaná
Mesto, štvrť: Kisumu Mbita
Krajina: Kenya
Matka: Caroline Anyango narodená 1983, prodává potraviny
Otec: Benard Odhiambo narodený 1976, prodej ryb
Opis situácie: Ivone se narodila v roce 2002 a v roce 2021 chodí do 4. ročníku střední školy Island of Hope na ostrově Rusinga, kde žije s oběma rodiči a 5 vlastními sourozenci. Měsíčně má rodina příjem asi 6.000 KSH (cca 1.500 kč), což bohužel nestačí na obživu a školné pro celou rodinu. Celkem 9 lidí včetně nevlastního bratra Steva bydlí v hliněném domku ve 3 místnostech, kde vaří na dříví, svítí petrolejovou lampou a vodu berou z Viktoriina jezera. Dívka je zdravá. Její podpora je díky studiu na střední škole vyšší, školné na jedno školní období je 5.600 Kč/ 220 EUR.
Kontakt: Bohunka Dusíková, , tel. +420737862145

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..