Domov

Adopcia - Valdas Adamcus Owuor Sitock

Späť
Číslo dieťaťa: 51543
Chlapec,
Adoptovaný
Valdas Adamcus Owuor Sitock je v programe adopcie od roku 2007 a navštevuje školu Africa Nazarene University.
Mesto, štvrť: Kisumu -
Krajina: Kenya
Matka: Mary Akinyi narodená 1970, farmářka
Otec: Martin Otieno narodený 1955
Opis situácie: Valdas žije s matkou a 4 sourozenci, otec zemřel v r. 2001. Matka živí rodinu a vydělá asi 5,000 Ksh (cca 1250 kč) za měsíc. Bydlí v hliněném domku ve 2 místnostech, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu berou z řeky. Valdas miluje fotbal, zpívá v kostele a čte romány. Chlapec s dobrým výsledkem dokončil střední školu a byl přijat na universitu obor Social Work (začíná studium v lednu 2021), ale problémem jsou školní poplatky. Chlapec chce studovat, a proto potřebuje nového sponzora. Potřebuje podporu, aby mohl bez problémů dokončit univerzitu. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na univerzitě vyšší je potřeba platba 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..