Domov

Adopcia - Nicholas Odongo Awayo

Späť
Číslo dieťaťa: 51639
Chlapec,
Naliehavo hľadá rodičov
Mesto, štvrť: Mbita Kamgere
Krajina: Kenya
Matka: -, obchodnice
Otec: -, rybář
Opatrovník: Daniel Awayo narodený 1979, obchodnice
Opis situácie: Nicholas žije s rodiči a sourozenci v jednopokojovém domku, který rodině patří. S výchovou dříve hodně pomáhala babička. Vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu berou z jezera. Chlapec trpívá krvácením z nosu. V roce 2020 začal studovat u nás na střední škole Island of Hope. Pomůžete mu získat středoškolské vzdělání? Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, Byla by vhodná zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..