Domov

Adopcia - Jack Okuku Olunga

Späť
Číslo dieťaťa: 51653
Chlapec,
Naliehavo hľadá rodičov
Mesto, štvrť: Mbita Kamgere
Krajina: Kenya
Matka: -, prodává ryby
Otec: -, rybář
Opatrovník: Carren Akoth narodený 1984
Opis situácie: Jack má 5 sourozenců: Yuvanalesta 4, Nataly 3 a nevlastní sourozence: Collins 10, Joseph 6 a Josphine 4. Jedná se o polygamní rodinu. Všichni bydlí ve třech místnostech v hliněném domku, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a petrolejkou, vodu berou z jezera. Otec je rybář a matka prodává ryby. Příjem mají nestálý a někdy nestačí ani na základní potřeby pro všechny. Když je jezero zavřené a nesmí se lovit, nemají prakticky žádný příjem. V roce 2022l chlapec studuje třetí ročník na střední škole. Pomůžete mu získat středoškolské vzdělání? Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5,600 Kč/220 EUR za jedno školní období.
Kontakt: Jiří Štancl, , tel. +420 731 713 099

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..