Domov

Adopcia - Judith Achieng

Späť
Číslo dieťaťa: 51655
Dievča,
Nie je adoptovaná
Mesto, štvrť: Mbita Kamgere
Krajina: Kenya
Matka: -
Otec: -
Opatrovník: Edward Otieno narodený 1976, v domácnosti
Opis situácie: Judith se narodila v roce 2001, její otec je nemocný a matka prodává zeleninu u silnice. S jejich malým příjmem je velmi náročné pokrýt základní potřeby rodiny a kupovat léky pro otce. Dívka ráda hraje fotbal a zpívá, také dochází do kostelního sboru. Občas trpí malárií a bolestmi žaludku. V roce 2021 chodí do prvního ročníku střední školy, proto je k její adopci potřeba částka 5.600 Kč/ 220 EUR za jedno školní období.
Kontakt: Pavla Brixí, , tel.

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..