Domov

Adopcia - Lucy Anyango Okongo

Späť
Číslo dieťaťa: 51685
Dievča,
Nie je adoptovaná
Mesto, štvrť: Kisumu Rusinga Island
Krajina: Kenya
Matka: Elizabeth Achieng narodená 1985, prodává ryby
Otec: -, koordinátor projektu
Opis situácie: Lucy se narodila 2.3.2000 a pochází z polygamní rodiny. Její matka, která je druhou ženou jejího otce, dívku porodila velmi mladá, navíc v době, kdy se po smrti rodičů sama starala ještě o své tři mladší sourozence. V jejich domě jsou 2 děti - Lucy a její mladší sestra. V druhém domě žije ještě 9 dětí. Matka prodává ryby a otec je koordinátorem projektů. Kromě Lucy, její sestry a nevlastních sourozenců žijí rodiče s více než 10 dětmi, kteří jsou úplní sirotci. Žijí v 5-ti pokojovém domě, vodu berou z jezera, na vaření používají dřevo i dřevěné uhlí. V roce 2022 chodí Lucy do 3. ročníku na střední škole Island of Hope Humanist Mixed Boarding School. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, je vhodná podpora ve výši 5.600 Kč/220 Eur za trimestr.
Kontakt: Lucie Valtová, , tel. +420 607 861 547

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..