Domov

Adopcia - Pauline Odira

Späť
Číslo dieťaťa: 51722
Dievča,
Nie je adoptovaná
Mesto, štvrť: Kisumu Rusinga
Krajina: Kenya
Matka: Dina Odira narodená 1970, číšnice
Otec: -, zemřel
Opis situácie: Pauline má 6 sourozenců a 4 z nich jsou v programu adopcí: Samwel pod č. 50333, Boaz pod č. 5044 a Doris a nevlastní sestry Joyce č. 51530, Eveline č. 5042 a Emmaculate č. 51082. S valstními sourozenci a matkou žijí ve dvou místnostech v hliněném domku. Otec zemřel. Matka je samoživitelka a pracuje v malé restauraci na venkově jako číšnice a má malý příjem. Někdy to nestačí ani na jídlo na celý měsíc. V léte 2020 Pauline otěhotněla, po porodu se chtěla vrátit do školy, aby získala vzdělání a mohla se o dítě lépe postarat. V roce 2022 chodí do 2. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená podpora ve výši 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Jitka Baloušková, , tel.

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..