Domov

Adopcia - Gordon Lumumba Odhiambo

Späť
Číslo dieťaťa: 51730
Chlapec,
Adoptovaný
Gordon Lumumba Odhiambo je v programe adopcie od roku 2007 a navštevuje školu Island of Hope Humanist Mixed Boarding School.
Mesto, štvrť: Kisumu Rusinga
Krajina: Kenya
Matka: Mary Achieng Mbita narodená 1980, v domácnosti
Otec: Kennedy Odhiambo narodený 1975, farmář
Opis situácie: Gordon žije na ostrově Rusinga s rodiči. Rodiče mají malou farmu a výdělek asi 6000 Ksh (cca 1500 kč) za měsíc. Otec je rybář a matka je ženou v domácnosti. S jejich malým příjmem je velmi náročné pokrýt základní potřeby rodiny a platit školní poplatky. Pětičlenná rodina bydlí v hliněném domku ve 2 místnostech, kde vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu nosí z Viktoriina jezera. Chlapec rád hraje fotbal. V roce 2021 studuje v prvním ročníku střední školy. Z důvodu nemoci opakoval některé ročníky, a proto přišel o adoptivního rodiče. Chlapec potřebuje podporu 5.600 Kč/220 EUR za školní období.
Kontakt: Petra Zubíková, , tel. +420 608 422 250

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..