Domov

Adopcia - Rumsfeld Zakayo Sakwa

Späť
Číslo dieťaťa: 51763
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Mombasa Kilifi
Krajina: Kenya
Matka: Jackline Naswa narodená 1972, učitelka
Otec: Isack Sakwa narodený 1969, řidič školního autobusu
Opatrovník: - narodený 1970
Opis situácie: Rumsfeld se narodil v roce 2001. Má mladšího bratra Neufelda (nar. 2007). Žijí s rodiči v pronajatém domku o třech mstnostech. Doma vaří na ohni na dřevěném uhlí, svítí elektřinou a vodu berou z vodovodu. V roce 2022 nastoupil chlapec do 4. ročníku SŠ Emmaculate Heart Secondary School. Chlapec od roku 2018 hledá nového adoptivního rodiče, aby nemusel přerušit studium na SŠ. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, je potřeba zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za školní období.
Kontakt: Martina Veseková, , tel.

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..