Domov

Adopcia - Elvis Otieno Sande

Späť
Číslo dieťaťa: 51767
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Mombasa Kongowea
Krajina: Kenya
Matka: Judith Adhiambo narodená 1972
Otec: Maurice Sande narodený 1968
Opatrovník: -, obchodnice
Opis situácie: Elvis se narodil 26.9.2001, žije v Mombase. Rodina Elvise žije v pronajatém jednopokojovém domě, opatrovníkem je teta dítěte. Vzala si chlapce do své péče po smrti jeho matky, která byla samoživitelka. Vydělává průměrně měsíčně 6 000ksh čistého. Používá dřevěné uhlí na vaření, petrolejovou lampu na světlo, vodu z vrtu. Manžel opatrovnice dělá manuální práci za málo peněz. V roce 2021 Elvis studuje poslední ročník střední školy, na jeho podporu je potřeba 5600 Kč/220 EUR za školní období.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..