Domov

Adopcia - Tacquine Okoth Omogo

Späť
Číslo dieťaťa: 51775
Chlapec,
Adoptovaný
Tacquine Okoth Omogo je v programe adopcie od roku 2007 a dnes navštevuje školu Island of Hope Humanist School.
Mesto, štvrť: Kisumu Rusinga
Krajina: Kenya
Matka: -, zemřela
Otec: -, zemřel
Opatrovník: - narodený 1948, prodává ryby
Opis situácie: Taquine je sirotek a má 2 sestry: Everlyne a nevlastní Sarah. Žijí u tety, která je jejich opatrovnice. Bydlí v jejím 4 pokojovém domku z hlíny. Teta prodává ryby a snaží se zaopatřit rodinu. Je to pro ni ale velmi náročné zajistit vše potřebné a ještě vyšetřit na školné. Když je jezero zavřené a nesmí se lovit, je rodina prakticky bez příjmu. Proto v roce 2007 nastoupil Tacquine do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). V roce 2018 bude v 8. třídě základní školy. Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16.800,- Kč/660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.
Kontakt: Markéta Zlá, marketa.zla@adopceafrika.cz, tel. +420 724 918 470

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Základná čiastka na podporu jedného dieťaťa je 7200 Kč (300 Eur) na rok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..