Domov

Adopcia - Wiranya Kassim Abbas

Späť
Číslo dieťaťa: 51834
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Mombasa Kisauni
Krajina: Kenya
Matka: -, obchodnice
Otec: -
Opatrovník: -
Opis situácie: Rodina žije v pronajatém 1 pokojovém polotrvalém domě. Matka je živitelka rodiny. Dítě má 3 sourozence, kteří nechodí na vyšší školu kvůli nedostatku poplatků. Rodina vydělává v průměru 10000 ksh čistého. Jsou tam 4 závislí. Používají dřevěné uhlí a dřevo na vaření, lampu na světlo, vodu z vrtu. Zdraví dítěte není dobré. Je astmatik a alergik na prach. Matka čelí problémům uživit rodinu, protože ekonomika v Keni je vysoká. Chlapec v roce 2020 šel do 4. ročníku střední školy. Chlapec by potřeboval vyšší podporu 16.800 Kč/ 660 EUR ročně, protože náklady na střední škole jsou vyšší.
Kontakt: Lucie Hamáčková, , tel. +420 774547513

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..