Domov

Adopcia - Viena Belon Ogola

Späť
Číslo dieťaťa: 52016
Dievča,
Nie je adoptovaná
Mesto, štvrť: Mombasa Voi
Krajina: Kenya
Matka: Susan Akoth narodená 1982, farmářka
Otec: Jared Ouma Ogola narodený 1971, farmář
Opis situácie: Viena má 3 sourozence: Anita, která je také v adopci pod č. 50271, Reagan má v programu č. 52015 a Claris. Mají polohliněný domek o třech místnostech, kde vaří na dříví a vodu nosí z řeky. Rodiče se ještě starají o další sirotky z rodiny. Hospodaří na malé farmě. Je velmi obtížné obstarat z výnosu políčka vše potřebné a ještě udržet děti na škole. V roce 2020 dívka studuje 3. ročník střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 16,800 Kč/660 Eur ročně.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..