Domov

Adopcia - Rael Akinyi

Späť
Číslo dieťaťa: 52061
Dievča,
Nie je adoptovaná
Mesto, štvrť: Kisumu Rusinga
Krajina: Kenya
Matka: Ruth Anyango narodená 1986, nezaměstnaná
Otec: Samuel Owino narodený 1960, nezaměstnaný
Opis situácie: Rael Akinyi je jediné dítě v rodině. Oba její rodiče jsou mentálně nemocní, jsou oba nezaměstnaní a nejsou schopni se o nikoho starat. Oba jsou závislí na dobrodincích, kteří je podporují. Rael chodí do školy a žije v sirotčinci na Ostrově naděje v centru na Rusinga Island, proto potřebuje podpořit vyšší částkou, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo. Během školních prázdnin zůstává v domě koordinátora projektu. Rael nemá žádné známé zdravotní problémy.
Kontakt: Pavla Brixí, , tel.

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..