Domov

Adopcia - Lenox Oketch Samwel

Späť
Číslo dieťaťa: 52153
Chlapec,
Adoptovaný
Lenox Oketch Samwel je v programe adopcie od roku 2014 a navštevuje školu Island of Hope Humanist Mixed Boarding School.
Mesto, štvrť: Kisumu Ufira
Krajina: Kenya
Matka: zemřela, zemřela
Otec: zemřel, zemřel
Opatrovník: Anjelina Agolla Otieno narodený 1950, v domácnosti
Opis situácie: Lenoxovi rodiče zemřeli a proto se ho ujala jeho babička. Je ženou v domácnosti a nemá žádný příjem, je závislá pouze na darech. Chlapec byl proto umístěn do sirotčince na Ostrově Naděje, kde také chodí do školy. V roce 2020 chodí do 8. třídy. Potřebuje podpořit vyšší částkou 16.800 Kč/660 Eur ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo.
Kontakt: Monika Hubičková, , tel.

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..