Domov

Adopcia - Samson Ochieng Elisha

Späť
Číslo dieťaťa: 52160
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Kisumu Wanyama
Krajina: Kenya
Matka: zemřela, zemřela
Otec: zemřel, zemřel
Opatrovník: Elida Atieno Oraya narodený 1948, drobná farmářka
Opis situácie: Samson je nejmladší ze tří dětí. Po smrti rodičů žily děti se starou babičkou, která ale nemá dostatečné příjmy na to, aby se o ně dál postarala. Samson byl proto nejprve přesunut do sirotčince na Ostrově Naděje, v roce 2021 studije druhý roční střední školy a bydlí na internátě. Proto potřebuje podpořit vyšší částkou, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo, tj. 5600 Kč / 220 EUR za trimestr. Samson je hodně sportovně nadaný, miluje fotbal a volejbal. Je poctivý a svědomitý a v kolektivu velmi oblíbený. Ve škole mu jdou lépe humanitní předměty.
Kontakt: Mirka Mrňáková, , tel. +420 728 216 230

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..