Domov

Adopcia - Brian Rooney Oluoch

Späť
Číslo dieťaťa: 52193
Chlapec,
Naliehavo hľadá rodičov
Mesto, štvrť: Kisumu Wamwanga
Krajina: Kenya
Matka: Rose Awino narodená 1974, v domácnsti
Otec: Philip Oluoch narodený 1969, rybář
Opis situácie: Brian je nejmladší z pěti dětí. Otec rybář je jediným živitelem rodiny, matka se stará o děti. Žijí v hliněném domku o dvou pokojích. Vodu používají z jezera, vaří na ohni a svítí petrojelkou. Otcův plat nestačí na zaplacení školného pro děti. V roce 2023 začal chodit do 7. třídy základní školy, ale bohužel ztratil svého sponsora. Chlapec potřebuje podporu 2.400 Kč/100 EUR na trimestr.
Kontakt: Lucie Strnadová, , tel. +420 725 364 361

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..