Domov

Adopcia - Nelson Mandela

Späť
Číslo dieťaťa: 52251
Chlapec,
Adoptovaný
Nelson Mandela je v programe adopcie od roku 2014 a dnes navštevuje školu Kilingili Primary School.
Mesto, štvrť: Mbale Ekaluni
Krajina: Kenya
Matka: Easther Olwanda narodená 1974, pomocnice
Opis situácie: Nelson je pátý narozený v rodině s 8 dětmi. Otec zemřel v roce 2013. Matka se stará o rodinu sama, pracuje jako pomocnice v domácnostech. Nikomu ze sourozenců se nepodařilo dokončit střední školu kvůli nedostatku peněz. Žijí společně ve dvoupokojovém hliněné domě ve vesnici. Rodina zcela závisí na výdělku matky. Starší sestra, když nemohla pokračovat ve studiu, také začala pracovat jako pomocnice v domácnosti. Matka vydělává 2,000 Kshs. měsíčně (cca 400 Kč). Chlapec půjde v roce 2018 do 6. třídy základní školy. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Petra Augustová, petra.augustova@adopceafrika.cz, tel. +420 604 627 800

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Základná čiastka na podporu jedného dieťaťa je 7200 Kč (300 Eur) na rok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..