Domov

Adopcia - Molly Atieno Odije

Späť
Číslo dieťaťa: 52270
Dievča,
Nie je adoptovaná
Mesto, štvrť: Rusinga Island Sienga
Krajina: Kenya
Matka: -, zemřela
Otec: -, zemřel
Opatrovník: Isca Wasonga Boaz narodený 1952, prodavačka zeleniny
Opis situácie: Molly se narodila v roce 2008 jako mladší ze dvou dětí (její starší sestra Anyango se narodila v roce 2006). Rodiče zemřeli a po jejich smrti byly dívky rozděleny mezi příbuzné. Molly zůstala se starou tetou a Anyango odešla k jiné tetě. Mollyina teta se živí jako prodavačka zeleniny a její průměrný měsíční příjem je 1500 KES (přibližně 352 Kč). Rodina bydlí v dvoupokojovém hliněném domku, používá petrolej na svícení, dřevo na vaření a vodu berou z jezera. Molly je zdravá. Kvůli situaci doma bylo dítě vybráno na umístění do sirotčince "Ostrov naděje" na Rusinga Island, kde by mělo co nejdříve najít svůj nový domov i začít chodit do školy. V roce 2020 dívka nastoupila do 7. třídy základní školy. Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 5.600 Kč/220 EUR za jedno školní období, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..