Domov

Adopcia - Seline Vera Achieng

Späť
Číslo dieťaťa: 52356
Dievča,
Nie je adoptovaná
Mesto, štvrť: Kisumu Mbita
Krajina: Kenya
Matka: Caroline Atieno narodená 1980, prodává ryby
Otec: Benard Atieno narodený 1974, rybář
Opatrovník: -
Opis situácie: Seline Vera má 6 sourozenců a v domácnosti s nimi žije ještě jedno další dítě (bratranec), takže společně s maminkou a tatínkem jich je v domě 10. Bydlí v kamenném domku. Rodiče se živí rybařením. Jejich výdělek závisí na množství ryb, které se podaří ulovit a prodat. Uživit velkou rodinu a zaplatit školné pro děti je velmi náročné. Seline v roce 2022 chodí do 4. ročníku SŠ. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, dívka by potřebovala podporu ve výši 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Lucie Valtová, , tel. +420 607 861 547

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..