Domov

Adopcia - Jackson Mwanza Musau

Späť
Číslo dieťaťa: 52420
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Kathiani Muthala
Krajina: Kenya
Matka: Ndindi Musau narodená 1969, v domácnosti
Otec: -, zemřel
Opatrovník: Josephat King'oo narodený 1970
Opis situácie: Jackson se narodil v roce 2002 a má 3 sourozence Daniela (ID 40629), Brigid and Rachael (ID 52413). Rodina bydlí v jednopokojovém domku, který jí pomohla postavit místní komunita. Rodina závisí na milodarech sousedů a místních lidí. Průměrný měsíční příjem rodiny je 1,000 KES (přibližně 240 Kč). Používají palivové dříví na vaření na ohni, lampu na svícení a vodu berou z řeky. Jackson je zdravý chlapec. V roce 2019 chlapec dokončil základní školu a v roce 2020 nastoupil na učiliště Mitaboni Vocational Training Centre. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená 5.600 Kč/220 EUR za školní období.
Kontakt: Lucie Hamáčková, , tel. +420 774547513

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..