Domov

Adopcia - Dady Denish Oluoch

Späť
Číslo dieťaťa: 52618
Chlapec,
Nie je adoptovaný
Mesto, štvrť: Rusinga Island Kamasengre West [Nyangera]
Krajina: Kenya
Matka: Grace Akinyi Ouma narodená 1984, uklízečka
Otec: Clifford Otieno Ouma narodený 1976
Opis situácie: Dady je prostřední z rodiny se třemi dětmi. Má dva starší Gift Oyoo (narozen 2009) a Victor Odhiambo (narozen 2011). Otec, který byl hlavním živitelem rodiny a prodával časopisy, je nyní nemocný (trpí na žaludeční bolesti) a je doma. Matka uklízí v jedné škole, ale její příjem je malý, aby uživila rodinu a zaplatilo školné pro všechny děti. Příjem rodiny je okolo 3,000 KES/měsíc (cca 640 Kč). Rodina žije v hliněném domku o dvou místnostech, který jim patří. Vodu získávají z jezera, svítí petrolejkou a vaří na dříví. Dady je na tom zdravotně dobře. Chlapec je nyní ve 3 tř. Přišel o svého adoptivního rodiče. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Martina Veseková, , tel.

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..