Domov

Adopcia - Alex Furguson Otieno

Späť
Číslo dieťaťa: 52635
Chlapec,
Adoptovaný
Alex Furguson Otieno je v programe adopcie od roku 2017 a navštevuje školu Island of Hope Humanist School.
Mesto, štvrť: Rusinga West Nyagera
Krajina: Kenya
Matka: Christine Awuor Otieno narodená 1995, v domácnosti
Otec: Oliver Otieno Ouma narodený 1985, příležitostné práce
Opatrovník: -
Opis situácie: Alex je druhorozeným dítětem (má sestru Sheryll nar. 2012). Tatínek dělá příležitostné práce, maminka se stará o domácnost. Měsíční příjem rodiny je nízký: 2,300 KES (tj. cca 500 Kč). Rodina bydlí ve vlastním hliněném domě, který má tři místnosti. Berou vodu z jezera, vaří na ohni a používají dřevěné uhlí. Svítí petrolejem. V domě bydlí ještě stará a nemocná matka tatínka, o niž se rodina stará. Alex je zdravý, jen občas trpí malárií. Chlapec by měl v roce 2018 nastoupit do školky v Komunitním centru Ostrov Naděje. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Stanislav Švaček, , tel. 721 370 858

Projekt "adopcia afrických detí na diaľku" sprostredkúva kenským chudobným deťom prístup k vzdelaniu, bez toho aby boli vytrhnuté z prirodzeného prostredia vlastnej komunity. Tento projekt beží už od roku 2002 a pomohol viac ako 3 500 deťom. Školné na základnej škole je 300 Eur (7200 Kč) / rok a na strednej škole, vysokej škole a v sirotinci je to 660 Eur (16800 Kč). Platbu je možné si rozložiť aj do viacerých splátok.

Ako projekt funguje je popísané v podrobnejších informáciách. Ak už máte vybrané konkrétne dieťa z databázy, tu je vysvetlené ako postupovať a "adoptovať" africké dieťa na diaľku.

Adoptovaným deťom môžete tiež zabezpečiť zdravotné poistenie, v ktorom je im poskytnutá lekárska starostlivosť po celý rok.

Súčasťou projektu je Klub priateľov Adopcie, v rámci ktorého je možné podporiť vzdelanie kenských detí jednorazovými platbami kedykoľvek počas roka.

Ak ste „adoptívnym rodičom“, tu nájdete informácie a odkazy „adoptívnym rodičom“ doplňujúce chod adopcie.

Fotogaléria a videá zachytávajú propagačné akcie na podporu projektu aj reportáže z ciest do Kene, ktoré sprostredkúvajú odkazy od detí, odovzdávanie darčekov i pohľad na školy a ich zázemie..